• Yangi energiya transport vositalari barqaror rivojlanish yo'lini olib bormoqda
Yangi energiya transport vositalari barqaror rivojlanish yo'lini olib bormoqda
Ichki ishlanmalar olib borildiBiddYaqinda O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Prezidenti Mirziyoyevning O'zbekiston Respublikasi Prezidentiga tashrifi bilan O'zbekiston. 2024 yil 2024 dm-i chempionlar nashri, 2024 yil chempioni va boshqa yangi energiya nashrlari va boshqa yangi energiya avtomobillari ishlab chiqarish liniyasini AQSh fabrikasida ishlab chiqarish liniyasidan joylashtirilgan. Bu Bollning yashil o'zgarish va barqaror rivojlanishga sodiqligida muhim bosqichni belgilaydi. O'zbekistonga Favqulodda va Muxtor Elchisi Yun,BiddRais va Prezident Vang Chuanfu va Ijro etuvchi vitse-prezident Li Ked bu birgalikda ushbu tadbirga guvohlik berdi.BiddO'zbekiston hukumati bilan barqaror sayohat usullarini targ'ib qilish, kelgusi Uglerod va atrof-muhitni muhofaza qilishga sodiqligini yanada oshirishda O'zbekiston hukumati bilan hamkorlik qiladi.
Uddning O'zbekiston zavodi Jizzax viloyatida joylashgan bo'lib, UBD va "O'zavtosanoat" AK (O'zAUTO) o'rtasidagi qo'shma korxona natijasidir. Zavodning yakunlanishi Markaziy Osiyo bozorida yangi energiya transport vositalariga bo'lgan talabni qondirish uchun strategik harakatdir. Ishlab chiqarishning birinchi bosqichi ikki plaginlari gibrid modellari, SAP plyus-i chempion nashri va 25 dona ishlab chiqarish quvvati 50 ming dona ishlab chiqarish quvvatiga ega. Ushbu harakat BEDning mahalliy tashishning yashil o'zgarishini tezlashtirish va mintaqada barqaror sayohat usullarini targ'ib qilish bilan bog'liq.
Bidd raisi Vang Chuanfu mahalliy transportni yashil rangni targ'ib qilishda O'zbekiston zavodida ommaviy ishlab chiqarish muhimligini ta'kidladi. Kompaniyaning ekologik toza harakatchanlikka sodiqligi, O'zbekiston hukumati bilan yashil transport bo'yicha yashil hamkorlik tashabbusini imzolash bilan yanada mustahkamlandi. Bu harakat nafaqat atrof-muhitni muhofaza qilishga urg'u berishini, balki barqaror rivojlanish uchun innovatsion tushunchalar va texnologiyalarni targ'ib qilishda BICDning o'rni ta'kidlangan.
Bidd 2023 yil mart oyida O'zbekiston bozoriga kirib, katta muvaffaqiyatga erishdi. Kompaniyaning yuqori sifatli yangi energiya yo'lovchilar transport vositalari, innovatsion texnologiyalar va professional mahalliy xizmatlar Xitoyda eng ko'p sotiladigan yangi energiya brendini yaratdi. 2024 BAD Plyus Suplyon Plyus nashri va 2024 BADning 2024 Cheklovi Noz, shuningdek, Barqaror rivojlanishga sodiqligini namoyish etadi, balki kompaniyaning mintaqadagi iste'molchilarning o'zgaruvchan ehtiyojlarini qondirish qobiliyatini namoyish etadi.
Byd-ning yangi energiya transport vositalarini ishlab chiqish nafaqat ekologik toza sayohatga yordam beradi, balki iste'molchilarni innovatsion va iqtisodiy jihatdan samarali echimlar bilan ta'minlaydi. Ushbu transport vositalari aqlli kokpit texnologiyasini birlashtiradi va ta'sirchan dizayfiy elementlarga ega bo'lib, ularni ekologik jihatdan ongli iste'molchilar uchun ajoyib tanlov qiladi. Agressiv dizayni va ilg'or texnologiyalar bilan birlashtirilgan arzon modellar o'zbekistonlik iste'molchilar orasida keng tarqalgan e'tibor va marhamat qozondi.
BIDning yangi energetik transport vositalari O'zbekistonda yashil o'zgarish va barqaror rivojlanishni va hatto Markaziy Osiyo bozorini yanada kengroq rivojlantirishda etakchi o'rin tutadi. Kompaniyaning O'zbekiston hukumati bilan hamkorligi va uning ekologik toza sayohatga sodiqligi, o'zini uglerod atrof-muhitni kamdan-kam hollashtirishga bag'ishlanganligini ta'kidlaydi. Innovatsion g'oyalar va texnologiyalarni qo'llashda yangi energiya transport vositalarining keng tarqalganligini va mintaqada yashil transport kelajagini shakllantirishda muhim rol o'ynaydi.